Informace o parfémech

 

O společnosti Vegas Cosmetics:

Kvalitní parfém nemusí být drahý. Německo-portugalská společnost Vegas Cosmetics nabízí od roku 2003 vysoce kvalitní parfémy za dostupnou cenu. Parfémy jsou k dispozici ve více než 60 různých vůních a jsou vyráběny v Německu. Všechny Vegas parfémy jsou nabízeny jako parfémovaná voda (EdP). Podíl vonných esencí je v rozmezí 15-22%. Vyzkoušejte nejvyšší německou kvalitu!

"To, co nás odlišuje od ostatních, je vysoká kvalita našich produktů nabízející nejlepší poměr kvalita-cena. Jsme zodpovědní za vývoj, výrobu a distribuci inovativních kosmetických výrobků, exkluzivních produktů péče o pleť, moderních vůní, doplňků stravy a dalších."

Certifikát kvality

Aby byla zajištěna vysoká kvalita výrobků, byla podstatná část sortimentu Vegas Cosmetics testována renomovaným ústavem pro dermatologický výzkum „Dermatest“. Všechny testované výrobky společnosti Vegas Cosmetics prošly dermatologickým testem provedeným společností Dermatest s hodnocením Very good (velmi dobrá).

Parfémy Vegas

Dělení parfémů

Parfémy se rozlišují podle procentuálního zastoupení parfémové kompozice (jednoduše řečeno podle intenzity vůně). Zbytek směsi zastupuje koncentrovaný líh.

  • Parfém je vůbec nejintenzivnější vůně, která je na trhu k dispozici. Podíl vonných látek je 20–30%. Vůně trvá 6-8 hodin.
  • EDP neboli Eau de Parfum, česky též parfémová voda. Podíl vonných látek je 15–20%. Vůně trvá 4-5 hodin.
  • EDT neboli Eau de Toilette, česky též toaletní voda. Podíl vonných látek je 5-14%. Vůně trvá 2-3 hodiny.
  • EDC neboli Eau de Cologne, česky též kolínská voda. Podíl vonných látek je 2–4%. Vůně trvá do 2 hodin.

 

Vůně Vegas patří do skupiny EDP - Eau de Parfum.

Složení

Parfém se skládá ze 3 částí, podle toho, jak se které vůně uvolňují (některé parfémy však mají lineární složení, tj. jejich vůně je v průběhu času stále stejná).

  • Hlava (vysoké tóny) je to první, co je po aplikaci ucítěno. Právě hlava parfému utváří první dojem a proto je na ni kladen velký důraz. Doba trvání hlavy se pohybuje okolo 15 minut, ale může to být také pouhých pár sekund.
  • Srdce (střední tóny) začínají naplno vynikat po odeznění hlavy. Voní několik hodin (2–3 hodiny).
  • Základ (nízké tóny), jsou ty látky parfému, které prchají velmi pozvolna. Doba trvání bývá několik hodin (3–4 hodiny), avšak nejsou výjimkou parfémy působící desítky hodin

Kvalitní parfémy se sestavují tak, aby ve všech fázích rozvíjení vůně byl zajištěn harmonický a stálý průběh.

 

Druhy vůní

Květinové: asi nejpočetnější a nejoblíbenější skupina. Jak už název napovídá, základem jsou květiny nejrůznějších druhů. Nejčastěji se používá růže, jasmín, konvalinka, exotický ylang-ylang, tuberóza, fialka a další. Klasické květinové vůně evokují typické ženství, romantickou duši a milou, přátelskou povahu. Mimochodem, říká se, že muži mají nejraději právě takové vůně, takže pokud toužíte upoutat mužskou pozornost, berte tento typ vůně. Vůně s hlavním podílem květin tedy mohou působit i velmi svůdně, tajemně a vášnivě. Je to způsobeno dalšími přísadami, které výslednou vůni proměňuje. 

Orientální: druhá nejpočetnější skupina parfémů, která vychází z tradic a historie. Už v dávném starověku využívali lidé nejrůznějších koření a vonných olejů pro své zkrášlení a provonění kůže i vlasů. A spousta příměsí zůstává dodnes. Využívají se tóny koření – hřebíčku, skořice, vanilky, ambry, pudru, pižma, ale také čokolády či kávy. Vůně lákají hlavně svou exotikou, svůdností a tajemnem, které najdete v každé lahvičce takového parfému. K dostání jsou jak pro ženy, tak pro muže a také ve variantě unisex. Orientální vůně jsou vesměs vůně těžké a hodí se proto hlavně pro podzimní a zimní období, nebo pro večerní příležitost.

Citrusové: jak už název napovídá, tyto vůně jsou velmi svěží, lehké a vhodné na běžné denní nošení. Jejich tóny jsou výrazné, osvěžující, ale zároveň lehce hořké. Nejoblíbenější přísady jsou samozřejmě citrony, limetky, pomeranče, mandarinky či bergamot. Citrusové vůně se často kombinují s květinovými či dřevitými tóny. Pokud hledáte parfém na léto, citrusový bude ta správná volba. Jeho vůně vám dodá energii a příjemné osvěžení v horkých dnech.

Dřevité: jsou založeny na tónech nejrůznějších druhů dřeva. Nejčastěji se využívá dřevo santalové, cedrové či ebenové. Poslední dobou se objevuje také oud. Dřevité vůně se hojně kombinují s dalšími tóny. Narazit můžeme na pryskyřici, koření i květiny. Výsledkem bývají zajímavé, exotické parfémy. Pozor si však dejte na kombinaci s příliš sladkou vanilkou nebo výraznými květinami – tyto prvky dřevité tóny často přerazí a nakonec máte vůni těžkou a sladkou. Dřevité vůně se hodí hlavně na podzimní a zimní dny, nosit se dají i přes den. Oblíbí si je moderní ženy, které neprahnou po průměrných a běžných vůních. U pánských vůní tvoří dřevité nejpočetnější skupinu.

Chyprové: nebo taky cypřišové, mají svůj název podle parfému Chypre značky Coty, který vznikl dílem francouzského parfuméra, která se údajně inspiroval svou dovolenou na Kypru. Základem je větvičník, neboli dubový mech, bergamot a pačuli. Kombinují se často s květinami či ovocnými tóny.

Fougere : tahle kategorie je povětšinou vyhrazena mužům. Ale existuje pár výjimek i pro ženy. Fougerové vůně poznáte podle typického „kapradinového“ dojmu, který vyvolávají. Kapradí a čerstvě posečená tráva se kombinuje se stopami levandule či jiné nahořklé bylinky.

Ovocné: u těchto vůní bývá velmi výrazná ovocná složka. Obsahuje většinou složky broskve, jablka, meruňky, černého rybízu a další. Nejčasteji se vyskytují v kombinaci s květinovými vůněmi, často se pojí i s tzv. gurmánskými, např. čokoládou, pralinkami, kávou či mandlemi.. Často se k nim připočítávají i složky z oblasti zeleniny, např. rebarbora, okurka či rajské jablko. Bývají sladké a nakyslé. Dokážou zvlášť v pošmourném ránu dodat dobrou náladu.

Vodní: obsahují složky jako lotos, mořskou sůl, leknín, používají se i kontroverzní tóny jako například chaluhy. Vodní parfémy bývají svěží, lehké, vhodné na léto či na sport.

Zelené: obsahují tóny sušeného sena, trávy, mohou evokovat horskou louku či bujný prales. Dojem zeleně vyvolávají složky jako galbanum, geránium, fíkové listy či listí černého rybízu. Zelené vůně jsou pro svou svěžest vhodné pro každodenní použití.

 

Jak a kde se má parfém používat?

Je pár jednoduchých triků k dosažení maximálního efektu. Parfém působí nejlépe tam, kde je pokožka nejprokrvenější. V malém množství se proto nanáší za uši, na zápestí, loketní jamku, ale i na kotníky - tedy do míst, kde je pokožka nejteplejší a kde se vůně parfému plně rozvine. Je dobré nechat vůni pokožkou nejdříve vstřebat a teprve poté se obléci.
 
Pro intenzivnější dojem je možné parfém nanést na čerstvě umyté vlasy, kde velice dobře drží. Naopak pro nižší intenzitu postačí vstoupit do vonného obláčku, vytvořeného stříknutím parfému před sebe.
Mimořádně dobře vyniká parfém na oděvech z přírodních materiálů a na kožešinách, nedoporučuje se však nanášet jej např. na bílé a světlé oděvní součásti, zejména pokud se jedná o přírodní dotazy hedvábí. Při přesycení receptorů čichového ústrojí, kdy necítíme už vůbec nic, pomáhá přivonění k čerstvé zrnkové kávě.